Parafia Chobienice 2017-2018

Projekt i wykonanie JN

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Siedlec

08 9660 0007 0013 9090 0200 0001

Biuro Parafialne czynne w wtorek i czwartek  od 16.00 do 17.30

 • masz propozycje dotyczące serwisu, przejdź do zakładki kontakt i napisz z poziomu formularza.

Powrót do strony głównej

Parafia pw. św. Piotra w Okowach

w Chobienicach

 

Archidiecezja Poznańska

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12.09.2021

 

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w składce budowlanej na remont organów. Tydzień temu do puszek na pomoc dla Afganistanu zebraliśmy 743 zł.

 2. W Niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00 nastąpi Beatyfikacja Ks. Kar. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Transmisja na żywo w 1 programie TVP. Zachęcam parafian do oglądania.

 3. W poniedziałek 13 września o godzinie 18.00 będzie Msza święta zbiorowa ku czci Matki Bożej Fatimskiej ale bez procesji.

 4. We wtorek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Św. Msza św. o 18.00. Kończy się w tym dniu czas Komunii św. wielkanocnej.

 5. W środę 15 września liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej oraz Pierwsza rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. W tym dniu rozpocznie się renowacja czyli odnowienie Misji parafialnych wraz z rekolekcjami szkolnymi, które przeprowadzi ponownie Ojciec Sylwester Kopyt- Paulin. Środa- Czwartek i Piątek do południa dzieci i młodzież w dwóch grupach; o 17.00 Msza święta z nauką w Nowej Wsi Zbąskiej i o 20.00 Msza święta z nauką w Chobienicach zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. W sobotę i w niedzielę bez zmian i składka w tych dniach będzie przeznaczona na Klasztor Ojców Paulinów. Zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału oraz pięknych duchowych przeżyć. Szczegółowy program jest także wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

 6. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko we wtorek od 16.00

 7. Spotkanie dla rodziców dzieci Pierwszo komunijnych z klasy III odbędzie się w niedzielę 26 września po Mszy świętej o godz. 11.00 w Kościele.

 8. Z racji odnowienia misji nie będzie już rekolekcji we Wielkim Poście.

 9. Dziękujemy chętnym rodzinom za sprzątanie naszego Kościoła i kwiaty.

 10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Stanisława Augustyniaka i śp. Hieronima Chudzinskiego lat 73 z Chobienic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

   

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI ORAZ DOBRYCH MISYJNYCH PRZEŻYĆ

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

 

OGŁOSZENIA

Z UBIEGŁEGO TYGODNIA

Wydarzenia

Pielgrzymki

Historia Parafii

Obszar Parafii

Chrzest

Spowiedź

Eucharystia

Bierzmowanie

Małżeństwo

Kapłaństwo

Namaszczenie

Ewangelia na dziś

Cmentarz

Rada duszpasterska i ekonomiczna

Służba liturgiczna

Ministranci

Róże Różańcowe

Caritas

Katecheci

Organista i kościelny

Archidiecezja Poznańska

Archiwum strony

Inwestycje

Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

Msze św. w niedzielę: 

godz. 8.00,  11.00

w dni powszednie:

 godz. 18.00

 

Nowa Wieś Zbąska  niedziela godz. 9.30

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09.2021

 

 1. Serdecznie dziękujemy Ojcu Sylwestrowi za przeprowadzenie renowacji misji parafialnych oraz szkolnych rekolekcji z racji Pierwszej rocznicy Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na Klasztor Paulinów.

 2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie już normalnie a więc we wtorek i czwartek od godziny 16.00 do 17.30. Można już rezerwować intencje mszalne na 2022 rok oraz do końca roku składać dobrowolne ofiary za ławki oraz opłaty za dzierżawę parafialnej ziemi, a także po 20 latach od śmierci przedłużyć należy pokładne za groby swoich bliskich zmarłych 25 zł. na rok od jednej osoby zmarłej. Jest również możliwość rezerwacji i wykupienia nowego miejsca w danym wybranym sektorze na naszym parafialnym cmentarzu.

 3. Zapraszamy chętnych i odważnych chłopców ze szkoły podstawowej do służby ministranckiej w naszej parafii. Zbiórka będzie w poniedziałek po mszy świętej o godzinie 18.30 w Kościele.

 4. We wtorek obchodzimy Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w czwartek liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio.

 5. Za tydzień w Niedzielę 26 września po Mszy świętej o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III w celu omówienia wszystkich szczegółów w przygotowaniu do Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się w naszej parafii jak zawsze w ostatnią niedzielę maja. Zostały także zamówione już dla dzieci różańce z etui, książeczki oraz srebrne łańcuszki i medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Cały zestaw w kwocie 70 zł.

 6. Dziękujemy chętnym rodzinom za sprzątanie naszego Kościoła i kwiaty.

 7. Odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku w piątek śp. Henryka Nowaka lat 82 z Chobienic oraz w sobotę tragicznie zmarłą potrąconą przez samochód śp. Janinę Rogozia lat 66 z Wojciechowa po kremacji w Urnie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI ORAZ DOBREGO CAŁEGO TYGODNIA NAUKI I PRACY

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK