Parafia pw. św. Piotra w Okowach

w Chobienicach

 

Archidiecezja Poznańska

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.09.2020

 

WSZYSTKIM NA TE PIĘKNE DUCHOWE PRZEŻYCIA Z MARYJĄ KRÓLOWĄ POLSKI

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

1. W Niedzielę 13 września rozpoczynamy w naszym dekanacie zbąszyńskim Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii Siedlec- powitanie o godzinie 17.30.

2. W poniedziałek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na zakończenie Misji parafialnych po Mszy świętej o godzinie 18.00 zostanie poświęcony Krzyż misyjny z nową wypisaną pamiątkową tabliczką.

3. We wtorek 15 września w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej przeżywać będziemy nasze parafialne Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nabożeństwo oczekiwania rozpocznie się w Kościele o godzinie 17.00. Wszystkie delegacje gromadzą się już o 16.45 gdzie w głównej nawie uformuje się procesja w następującej kolejności: Krzyż i lampiony niesione przez ministrantów; sztandary, feretrony i obrazy, które zamyka Figura Matki Bożej Fatimskiej niesiona przez cztery mamy dzieci Pierwszo Komunijnych z klasy IV oraz same dzieci w albach z pastuszkami, potem dzieci i młodzież od najmłodszych klas do najstarszych z maryjnymi chorągiewkami; następnie delegacje do niesienia obrazu a więc strażacy, panowie z rady parafialnej, młodzież i matki z parafii. Potem ministranci i szafarze; kapłani z dekanatu i goście w maryjnych ornatach; Ksiądz Proboszcz wraz z Biskupem Damianem Brylem i Ojciec Sylwester- Paulin; Pan organista i nagłośnienie oraz wszyscy wierni. Prosimy o punktualność, aby wspólnie przejść ze śpiewem Litanii Loretańskiej przed Salę wiejską w Chobienicach na miejsce powitania i przyjazd Obrazu Matki Bożej samochodem Kaplica o godzinie 17.30 i później uroczysta procesja do Kościoła. Mimo trwającej nadal Pandemii bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału w tym wyjątkowym i historycznym wydarzeniu po ponad 40 latach pierwszego nawiedzenia. Prosimy o dekoracje swoich domów i mieszkań nie tylko na trasie przejazdu.

4. Podczas Nawiedzenia od Pasterki Maryjnej i każdej Mszy świętej w środę włącznie z Eucharystię dziękczynną na pożegnanie Obrazu składka będzie przeznaczona dla Ojca Misjonarza i Klasztoru Paulinów jako podziękowanie za przeprowadzone Misje święte wraz z samym Nawiedzeniem. Już dziś w imieniu Ojca Sylwestra Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

5. Z racji moich wyjazdów na powitanie Obrazu do sąsiednich parafii dekanatu biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne. W czwartek Msza święta będzie już o 16.00 z intencją piątkową. W piątek tylko Msza święta ślubna o 16.00 i wieczornej o 18.00 nie będzie. W sobotę 19 września Msza święta tylko jedna o 16.00 już z niedzieli o 17.00 i 18.00 nie będzie Mszy świętej intencje zostały przeniesione a w niedzielę już bez zmian.

6. Za tydzień będzie składka budowlana w przeznaczeniu na pokrycie wszystkich kosztów związanych z Nawiedzeniem Obrazu oraz podziękowania wszystkim za wszelką pomoc.

 

OGŁOSZENIA

Z UBIEGŁEGO TYGODNIA

Wydarzenia

Pielgrzymki

Historia Parafii

Obszar Parafii

Chrzest

Spowiedź

Eucharystia

Bierzmowanie

Małżeństwo

Kapłaństwo

Namaszczenie

Ewangelia na dziś

Cmentarz

Rada duszpasterska i ekonomiczna

Służba liturgiczna

Ministranci

Róże Różańcowe

Caritas

Katecheci

Organista i kościelny

Archidiecezja Poznańska

Archiwum strony

Inwestycje

Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

Msze św. w niedzielę: 

godz. 8.00,  11.00

w dni powszednie:

 godz. 18.00

 

Nowa Wieś Zbąska  niedziela godz. 9.30

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2020

1. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w składce budowlanej w przeznaczeniu na pokrycie niektórych kosztów związanych z Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej w naszej parafii.

2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne już normalnie we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.30. Można rezerwować intencje mszalne na 2021 rok oraz do końca roku składać dobrowolne ofiary za ławki oraz opłaty za dzierżawę parafialnej ziemi a także prolongaty za groby i pokładne w celu przedłużenia.

3. Msze święte także już będą odprawiane bez zmian od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00; w soboty o 17.00 i 18.00 oraz w niedzielę o 8.00 i 11.00 w Chobienicach i o 9.30 w Nowej Wsi Zbąskiej.

4. W poniedziałek obchodzimy Święto Św. Mateusza- Apostoła i Ewangelisty a w środę liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio- Msze święte o godz. 18.00.

5. Z racji nawiedzenia Obrazu Matki Bożej zakupione zostały nowe świece olejowe na ołtarz główny przy tabernakulum oraz ołtarze boczne, tak aby były wszystkie równe już na stałe pasujące do pozłoconych ołtarzy.

6. Za tydzień niedziela 27 września obchodzona jest w Kościele jako Dzień Migrantów i Uchodźców. W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski po każdej Mszy świętej będzie zbiórka ofiar w sprawie pożaru obozu i koczowiska dla uchodźców na wyspie Lesbos. Niech ten gest miłosierdzia będzie naszą solidarną odpowiedzią na dramatyczny los kilkunastu osób, w tym wielu dzieci, które ucierpiały w wyniku pożaru. Ofiary prześlemy przez Caritas.

7. Dziękujemy chętnym rodzinom z Chobienic za sprzątanie naszego Kościoła.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI ORAZ DOBREGO CAŁEGO TYGODNIA NAUKI I PRACY

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

PODZIĘKOWANIA ZA NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ

Bogu niech będą dzięki za pięknie przeżyty czas Misji parafialnych i samego Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii przy jakże słonecznej wrześniowej pogodzie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za samo przygotowanie tej wspaniałej uroczystości. Nie będę wymieniał poszczególnych nazwisk, bo lista byłaby bardzo długa, tylko wspomnę bardziej ogólnie:

 1. Dziękuję osobom które prasowały , nabijały i wbijały w ziemię 300 zakupionych flag, także proporczyki i piękne banery w różnych miejscach naszej parafii oraz za przystrojenie domów i mieszkań.

 2. Dziękuję za piękną dekorację i kwiaty parafianom z Nowej Wsi Zbąskiej do której przybyła także Matka Boża, za wszelką pomoc, zaangażowanie i wystrój Kościoła i całej wioski.

 3. Dziękuję osobom za pomoc i wysprzątanie naszej wioski w Chobienicach, skoszenie trawy i wyczyszczenie kostki przed Kościołem a także za dekoracje w Grójcu Wielkim, Grójcu Małym i Wojciechowie oraz na trasie przejazdu Obrazu samochodem Kaplica.

 4. Dziękuję za pomoc przy dekoracji przy Sali wiejskiej na miejsce powitania Matki Bożej oraz w wielu innych miejscach.

 5. Dziękuję Pani z kwiaciarni za przepiękną kompozycję kwiatów i całego tronu dla Matki Bożej w Kościele i osobom które pomagały.

 6. Dziękuję rodzicom dzieci Pierwszo Komunijnych za dar nowych maryjnych ornatów i stuły oraz rodzinie z Chobienic za dar nowych zakupionych maryjnych obrusów.

 7. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowym i niosącym obrazy, figury i feretrony, dzieciom z chorągiewkami oraz delegacjom niosącym sam Obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz strażakom za wszelką pomoc i wstrzymanie ruchu podczas całej procesji.

 8. Dziękuję delegacjom dzieci, młodzieży i dorosłym za słowa powitania i pożegnania Obrazu Matki Bożej.

 9. Dziękuję Panom za wykonanie pięknych zdjęć, które są już umieszczone na naszej parafialnej stronie internetowej.

 10. Dziękuję całej służbie liturgicznej a więc Panu Kościelnemu i Organiście, Panom grającym na trąbkach, ministrantom, lektorom, szafarzom oraz przybyłym kapłanom wraz z Księdzem Biskupem.

 11. Dziękuję osobom pomagającym na Probostwie i w kuchni.

 12. Dziękuję wszystkim parafianom i gościom za tak liczną obecność podczas całego Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz nocnego czuwania, że Matka Boża nawet przez moment nie była sama w Kościele przez całą dobę aż do pożegnania.

 

Niech to historyczne wydarzenie po ponad 40 latach wyda teraz dobre owoce przemiany i nawrócenia naszych ludzkich serc, oraz pogłębienia naszej wiary i przynależności do Pana Boga i Kościoła, zwłaszcza poprzez regularny udział w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Pani Jasnogórskiej powierzamy dalsze losy naszej Ojczyzny, Kościoła i Parafii oraz całych naszych rodzin wypraszając łaskę zdrowia i wszelkich potrzebnych darów i łask w trakcie trwania Pandemii.

 

Kończymy dziś Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w naszym dekanacie w parafii Łomnica- Chrośnica i po niedzieli będziemy już zdejmowali wszelkie dekoracje, flagi i banery i tu prośba o pomoc dla chętnych osób.

 

Jako podziękowanie za wszelką pomoc i zaangażowanie w odpowiednim czasie będzie spotkanie w Sali wiejskiej w Chobienicach dla całej rady parafialnej i sołeckiej, strażaków oraz osób zaangażowanych w tym wydarzeniu, a o terminie spotkania powiem później.

 

Jeszcze raz wszystkim i za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

 

SZCZĘŚĆ BOŻE

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

Parafia Chobienice 2017-2018

Projekt i wykonanie JN

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Siedlec

08 9660 0007 0013 9090 0200 0001

Biuro Parafialne czynne w wtorek i czwartek  od 16.00 do 17.30

 • masz propozycje dotyczące serwisu, przejdź do zakładki kontakt i napisz z poziomu formularza.

Powrót do strony głównej