Parafia pw. św. Piotra w Okowach

w Chobienicach

 

Archidiecezja Poznańska

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA  22.11.2020

 

 

1. Tydzień temu składka budowlana wyniosła 2.174 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Po wprowadzeniu kolejnych obostrzeń nadal wewnątrz Kościoła na jednej Mszy świętej może być 45 osób w Chobienicach i 20 osób w Nowej Wsi Zbąskiej

3. Biuro parafialne czynne nadal tylko we wtorek od 16.00 do 17.30 z racji pandemii. Rodzice dzieci Pierwszo Komunijnych z klasy III mogą odbierać srebrne łańcuszki i medaliki, których poświęcenie wraz z książeczkami będzie na Roratach we wtorek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP bo będzie nas wtedy znacznie mniej w co dzień niż w niedzielę.

4. Jeśli komuś nie pasuje termin otwarcia biura parafialnego to pilne sprawy można załatwić osobiście codziennie po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.30.

5. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu w bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku z racji Pandemii Roraty będą dla wszystkich o godzinie 18.00 ale bez serduszek, figurek i obrazków dla dzieci. Chętne dzieci z lampionami mogą od razu na początek usiąść z przodu na ławeczkach, bo nie będzie także tradycyjnej procesji z lampionami.

6. W zakrystii lub w biurze parafialnym można już nabywać Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża 17 zł. Mała 7 zł. oraz poświęcone paczkowane opłatki dwa duże i dwa małe wraz z modlitwą i obrzędem wigilijnym z tekstem Ewangelii po 3 zł. Są także do nabycia w zakrystii Kalendarze z Archiwum Archidiecezji Poznańskiej na 2021 rok po 5 zł.

7. W piątek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Bronisławę Kudlińską lat 89 z Wojciechowa. Zmarł także śp. Stanisław Szczepaniak lat 73 z Grójca Wielkiego. Jego pogrzeb będzie w środę o 14.00. Wieczny odpoczynek …

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM NA TEN TRUDNY CZAS ŻYCZĘ ZDROWIA

I BOŻEJ OPIEKI NA KAŻDY DZIEŃ

SZCZĘŚĆ BOŻE

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

 

 

OGŁOSZENIA

Z UBIEGŁEGO TYGODNIA

Wydarzenia

Pielgrzymki

Historia Parafii

Obszar Parafii

Chrzest

Spowiedź

Eucharystia

Bierzmowanie

Małżeństwo

Kapłaństwo

Namaszczenie

Ewangelia na dziś

Cmentarz

Rada duszpasterska i ekonomiczna

Służba liturgiczna

Ministranci

Róże Różańcowe

Caritas

Katecheci

Organista i kościelny

Archidiecezja Poznańska

Archiwum strony

Inwestycje

Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

Msze św. w niedzielę: 

godz. 8.00,  11.00

w dni powszednie:

 godz. 18.00

 

Nowa Wieś Zbąska  niedziela godz. 9.30

I NIEDZIELA ADWENTU  29.11.2020

 

 

1.Rozpoczynamy nowy rok kościelny i liturgiczny czyli Adwent w bezpośrednim przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Pani Netter z kwiaciarni za wykonany piękny wieniec adwentowy jako dar dla naszej parafii.

2. Msze święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Pannie będą od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 dla wszystkich chętnych, ale bez serduszek, figurek i obrazków dla dzieci z racji pandemii.

3. Po wprowadzeniu kolejnych obostrzeń nadal wewnątrz Kościoła na jednej Mszy świętej może być 45 osób w Chobienicach i 20 osób w Nowej Wsi Zbąskiej

4. Biuro parafialne czynne nadal tylko we wtorek od 16.00 do 17.30.

5. Jeśli komuś nie pasuje termin otwarcia biura parafialnego to pilne sprawy można załatwić osobiście codziennie po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.30.

6. W zakrystii lub w biurze parafialnym można nabywać Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża 17 zł. Mała 7 zł. oraz poświęcone paczkowane opłatki dwa duże i dwa małe wraz z modlitwą i obrzędem wigilijnym z tekstem Ewangelii po 3 zł. Są także do nabycia w zakrystii Kalendarze z Archiwum Archidiecezji Poznańskiej na 2021 rok po 5 zł.

7. W poniedziałek 30 listopada obchodzimy Święto Św. Andrzeja Ap. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień

8. Pierwszy piątek miesiąca- 4 grudnia od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi świętej, potem Msza święta o 17.30 i 18.00.

9. Pierwsza sobota miesiąca nie będzie objazdu chorych z Komunią świętą, tylko jeśli będzie taka możliwość to objazd będzie krótko przed świętami.

10. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się List Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na Adwent 2020 roku oraz moje słowo jako Proboszcza.

 

 

WSZYSTKIM NA TEN TRUDNY CZAS ŻYCZĘ ZDROWIA I BOŻEJ OPIEKI NA KAŻDY DZIEŃ

SZCZĘŚĆ BOŻE

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

 

Parafia Chobienice 2017-2018

Projekt i wykonanie JN

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Siedlec

08 9660 0007 0013 9090 0200 0001

Biuro Parafialne czynne w wtorek i czwartek  od 16.00 do 17.30

  • masz propozycje dotyczące serwisu, przejdź do zakładki kontakt i napisz z poziomu formularza.

Powrót do strony głównej