Parafia pw. św. Piotra w Okowach

w Chobienicach

 

Archidiecezja Poznańska

 

Ogłoszenie katechetyczne

Kończymy kolejny rok szkolny i katechetyczny, gdzie przez kilka ostatnich miesięcy trwało nauczanie zdalne z racji trwającej nadal pandemii. Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom zdrowych, bezpiecznych i miłych letnich wakacji. Z racji obecnej sytuacji nie będzie w Kościele Mszy świętej na zakończenie roku szkolnego. Polecamy wszystkich w modlitwie a zwłaszcza młodzież z klasy VIII, która kończy szkołę podstawową w dalszym przygotowaniu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, które odbędzie się w naszej parafii dopiero w 2022 roku dla trzech połączonych roczników; a więc obecna klasa VIII, VII i VI. O wszystkich szczegółach i przygotowaniach powiem w późniejszym terminie.

Dziękujemy bardzo serdecznie obecnej Pani katechetce Renacie Myssak za jej długoletnią pracę w nauczaniu religii w naszej szkole w Chobienicach oraz wspaniałą współpracę i pomoc dla naszej parafii przy okazji różnych wydarzeń i uroczystości, ufając i licząc na dalszą pomoc.

Od września w naszej szkole w młodszych klasach religii będzie uczyła nowa Pani katechetka a zarazem także nasza parafianka Jolanta Rzepa z Grójca Małego, po ukończonych studiach podyplomowych katechetycznych wraz z przygotowaniem pedagogicznym oraz po uzyskaniu Misji kanonicznej udzielonej przez Księdza Biskupa z Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Jako Proboszcz liczę również na dobrą i miłą współpracę, także z rodzicami dzieci oraz na wszelką pomoc dla naszej parafii do której dołączy również jako członek rady duszpasterskiej.

Wprowadzone będą także od września nowe podręczniki dla klasy I szkoły podstawowej pt. : ‘’ Pan Bóg naszym Ojcem ‘’- redakcja- Ks. Paweł Płaczek i wydawnictwo Księgarni Św. Wojciecha; oraz dla klasy V szkoły podstawowej pt. ‘’ Bóg szuka człowieka ‘’- redakcja- Ks. Marcin Wojtasik i Siostra Beata Zawislak, także wydawnictwa Św. Wojciecha.

Podręczniki wraz z ćwiczeniami i kartami pracy z prośbą do rodziców o ich zakupienie. Dla pozostałych klas trzeba dokupić ćwiczenia i karty pracy, a podręczniki zostają te co były. Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się także na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej- Wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

 

20 czerwca 2020

Wydarzenia

Pielgrzymki

Historia Parafii

Obszar Parafii

Chrzest

Spowiedź

Eucharystia

Bierzmowanie

Małżeństwo

Kapłaństwo

Namaszczenie

Ewangelia na dziś

Cmentarz

Rada duszpasterska i ekonomiczna

Służba liturgiczna

Ministranci

Róże Różańcowe

Caritas

Katecheci

Organista i kościelny

Archidiecezja Poznańska

Archiwum strony

Inwestycje

Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

Msze św. w niedziele: 

godz. 8.00,  11.00

w dni powszednie:

 godz. 18.00

 

Nowa Wieś Zbąska  niedziela godz. 9.30

Parafia Chobienice 2017-2018

Projekt i wykonanie JN

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Siedlec

08 9660 0007 0013 9090 0200 0001

Biuro Parafialne czynne w wtorek i czwartek  od 16.00 do 17.30

  • masz propozycje dotyczące serwisu, przejdź do zakładki kontakt i napisz z poziomu formularza.

Powrót do strony głównej