Parafia Chobienice 2017-2018

Projekt i wykonanie JN

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Siedlec

08 9660 0007 0013 9090 0200 0001

Biuro Parafialne czynne w wtorek i czwartek  od 16.00 do 17.30

 • masz propozycje dotyczące serwisu, przejdź do zakładki kontakt i napisz z poziomu formularza.

Powrót do strony głównej

Parafia pw. św. Piotra w Okowach

w Chobienicach

 

Archidiecezja Poznańska

 

Przesłanie duszpasterskie

Drodzy Parafianie

 1. Do dnia 27 grudnia 2020 roku obowiązują przepisy sanitarne umożliwiające gromadzenie się wiernych na sprawowanie kultu religijnego w wymiarze 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Dlatego też w Chobienicach nadal może być na jednej Mszy świętej 45 osób a w Nowej Wsi Zbąskiej 20 osób.

 2. W związku z tymi ograniczeniami do czasu Świąt Bożego Narodzenia będzie dodatkowa Msza święta w soboty o 16.00

 3. Nie wiemy jakie decyzje i obostrzenia sanitarne zostaną ogłoszone przez stronę rządową po 27 grudnia.

 4. Nie będzie także zorganizowanej osobnej Spowiedzi Adwentowej z kapłanami z dekanatu. Okazja do Sakramentu pokuty i pojednania jest codziennie przed każdą Mszą świętą, także w soboty i niedziele. Będzie także dodatkowa możliwość dzień przed Wigilią w środę 23 grudnia od godziny 17.00.

 5. Objazd chorych z Komunią świętą na Boże Narodzenie będzie w sobotę 19 grudnia od 10.00. Dodatkowych chorych z poza stałej listy można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 6. W tym roku z racji pandemii i obowiązujących obostrzeń będą trzy Pasterki- o 20.30 w Nowej Wsi Zbąskiej i o 22.00 oraz 24.00 w Chobienicach. Osoby biorące udział w Pasterce nie muszą uczestniczyć już we Mszy świętej w pierwsze święto.

 7. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie rannej Mszy świętej o godzinie 8.00, tylko o 9.30 w Nowej Wsi Zbąskiej oraz o 11.00 i dodatkowa o 12.30 w Chobienicach. Natomiast w drugi dzień świąt msze święte będą tak jak w każdą niedzielę a więc o godzinie 8.00; 9.30 w Nowej Wsi Zbąskiej i o 11.00 w Chobienicach. Zachowujemy odległości obok siebie i zakrywamy usta i nos nosząc maseczki lub przyłbice. 

 8. Nadal obowiązuje dyspensa Księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Osoby starsze i chore prosimy o udział we Mszy świętej poprzez środki społecznego przekazu a zwłaszcza radio lub telewizję. Są transmitowane dodatkowe Msze święte na różnych kanałach i programach.

 9. Decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego nie będzie tradycyjnej Kolędy czyli wizyty duszpasterskiej w domach w styczniu 2021 roku w całej Archidiecezji Poznańskiej. Będzie natomiast możliwość także w naszej parafii zaproszenie przedstawicieli poszczególnych rodzin z wyznaczonej trasy na dodatkową Msze świętą kolędową o godzinie 18.00 w Kościele, wspólne kolędowanie, obrazki z modlitwą i możliwość złożenia kolędowej ofiary. Z Kościoła będzie można sobie zabrać wodę święconą kto nie ma i po tej Mszy świętej przedstawiciel rodziny poświęci swój dom lub mieszkanie, odmawiając modlitwę z kolędowego obrazka. O wszystkich szczegółach i programie wyznaczonej trasy powiem w Święta Bożego Narodzenia.

 10. Wszystkie bieżące sprawy są umieszczane na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

WSZYSTKI PARAFIANOM NA CZAS ADWENTU I PRZYGOTOWAŃ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

SZCZĘŚĆ BOŻE

 

KSIĄDZ PROBOSZCZ

SŁAWOMIR RATAJCZAK

 

04 grudnia 2020

Wydarzenia

Pielgrzymki

Historia Parafii

Obszar Parafii

Chrzest

Spowiedź

Eucharystia

Bierzmowanie

Małżeństwo

Kapłaństwo

Namaszczenie

Ewangelia na dziś

Cmentarz

Rada duszpasterska i ekonomiczna

Służba liturgiczna

Ministranci

Róże Różańcowe

Caritas

Katecheci

Organista i kościelny

Archidiecezja Poznańska

Archiwum strony

Inwestycje

Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

Msze św. w niedziele: 

godz. 8.00,  11.00

w dni powszednie:

 godz. 18.00

 

Nowa Wieś Zbąska  niedziela godz. 9.30