Parafia Chobienice 2017-2018

Projekt i wykonanie JN

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Siedlec

08 9660 0007 0013 9090 0200 0001

Biuro Parafialne czynne w wtorek i czwartek  od 16.00 do 17.30

  • masz propozycje dotyczące serwisu, przejdź do zakładki kontakt i napisz z poziomu formularza.

Powrót do strony głównej

Parafia pw. św. Piotra w Okowach

w Chobienicach

 

Archidiecezja Poznańska

 

Przesłanie majowe

DRODZY PARAFIANIE

Rozpoczynamy piękny maryjny miesiąc maj. Pierwszego maja obchodzimy Święto ludzi pracy i wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. Drugiego maja to dzień Flagi państwowej. Natomiast trzeciego maja to Uroczystość Maryi Królowej Polski oraz Święto Konstytucji. Na cały ten majowy weekend prosimy o wywieszenia Flagi narodowej lub maryjnej w swoich domach.

Polecamy także w modlitwie wszystkich Strażaków z naszej parafii za wstawiennictwem Świętego Floriana ich patrona, dziękując za ich ofiarną służbę w celu ratowania ludzkiego życia i mienia, zgodnie ze strażackim zawołaniem: ‘’Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek. ‘’

Nabożeństwa majowe w naszej parafii będą codziennie od poniedziałku do soboty podczas wieczornej Mszy świętej o godzinie 18.00; a w niedzielę o godzinie 9.30 w Nowej Wsi Zbąskiej i o 11.00 w Chobienicach.

W Litanii Loretańskiej do Matki Bożej będziemy polecać wszystkie nasze osobiste intencje, prosząc także w tym trudnym dla nas wszystkich czasie o szybkie ustąpienie pandemii koronawirusa; o łaskę zdrowia dla każdego z nas oraz za wszystkich ludzi chorych, cierpiących i przebywających w szpitalach lub na kwarantannie, a także za całą służbę zdrowia.

Dla wszystkich zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów, wypraszamy dar i radość życia wiecznego w niebie i łaskę zbawienia.

Mamy głęboką nadzieję, że obostrzenia, także w Kościele będą już coraz mniejsze, także dla wszystkich dzieci i ich rodzin w przeżywanej w ostatnią niedzielę maja w naszej parafii Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Niech Matka Najświętsza ma nas wszystkich w swojej opiece i wyprasza nam potrzebne dary i łaski na każdy dzień naszego chrześcijańskiego życia.

 

Szczęść Boże

Ksiądz Proboszcz

Sławomir Ratajczak

 

28 kwietnia 2021

Wydarzenia

Pielgrzymki

Historia Parafii

Obszar Parafii

Chrzest

Spowiedź

Eucharystia

Bierzmowanie

Małżeństwo

Kapłaństwo

Namaszczenie

Ewangelia na dziś

Cmentarz

Rada duszpasterska i ekonomiczna

Służba liturgiczna

Ministranci

Róże Różańcowe

Caritas

Katecheci

Organista i kościelny

Archidiecezja Poznańska

Archiwum strony

Inwestycje

Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

Msze św. w niedziele: 

godz. 8.00,  11.00

w dni powszednie:

 godz. 18.00

 

Nowa Wieś Zbąska  niedziela godz. 9.30