Parafia pw. św. Piotra w Okowach

w Chobienicach

 

Archidiecezja Poznańska

 

Przesłanie na miesiąc czerwiec oraz Boże Ciało i Oktawę

DRODZY PARAFIANIE

W czwartek 11 czerwca obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nie będzie planowanego wcześniej objazdu parafii z Najświętszym Sakramentem. Jednak po kolejnych oboszczeniach i nowym oświadczeniu Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego- Metropolity Poznańskiego jest możliwość organizacji normalnej Procesji Bożego Ciała. Dlatego też w naszej parafii odbędzie się procesja do czterech ołtarzy ale tylko wokół Kościoła bez Baldachimu z zachowaniem odpowiednich odległości po Mszy świętej o godzinie 11.00. Jest także możliwość udziału pocztów sztandarowych i obrazów oraz chętnych dziewczynek do sypania kwiatków wraz z rodzicami obok dzieci. Na koniec będzie Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata przed Kościołem. Zapraszam także wszystkich Ministrantów po długiej przerwie do ponownego służenia przy ołtarzu i funkcji liturgicznych.

W oktawie Bożego Ciała Msza święta z Nieszporami i procesją eucharystyczną wokół Kościoła będzie codziennie o godzinie 18.00 a w niedzielę procesja po Mszy świętej o godzinie 11.00. Zakończenie oktawy będzie w kolejny czwartek także z procesją do czterech ołtarzy wokół Kościoła.

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie tak jak co roku Msza święta o godzinie 18.00 a potem procesja i Litania przy ołtarzu na zewnątrz.

Miesiąc czerwiec poświęcony jest Bożemu Sercu. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest w połączeniu z wieczorną Mszą świętą o godzinie 18.00 Pragniemy zawierzyć Sercu Pana Jezusa ten trudny dla nas wszystkich obecny czas trwającej nadal Pandemii , prosząc o łaskę zdrowia dla każdego z nas.

Polecamy także w modlitwie dzieci i młodzież na zakończenie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego, gdzie przez te ostatnie miesiące trwało nauczanie zdalne. Myślimy o dzieciach z klasy III w ich bezpośrednim już przygotowaniu do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w ostatnią niedzielę sierpnia o godzinie 11.00 oraz o dzieciach z klasy IV, które przeżywają swoją Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej, a także o ich rodzicach, rodzeństwu, chrzestnych i dziadkach oraz całych rodzinach.

Nie zapominamy także o młodzieży z klasy VIII, która kończy szkołę podstawową na czas egzaminów oraz wszystkich tegorocznych maturzystach. Wypraszamy dla nich światło i dary Ducha Świętego na wybór kolejnych szkół i odkrywanie swego życiowego powołania, prosząc również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, także z naszej parafii.

W sobotę 13 czerwca o godzinie 18.00 będzie Msza święta zbiorowa już z niedzieli, na którą nadal można składać intencje mszalne. Nie będzie jednak procesji z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła, tylko procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem z racji Oktawy Bożego Ciała.

W niedzielę 28 czerwca o godzinie 12.00 przeżywać będziemy nasz parafialny odpust ku czci Świętego Piotra w Okowach w Chobienicach.

W tym roku Sumę odprawi i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Zbigniew Piotrowski- Proboszcz Zbąszynia oraz Dziekan naszego Dekanatu zbąszyńskiego.

Nie odbędą się w tym roku zaplanowane pielgrzymki oraz parafialny festyn.

Głęboko ufamy i wierzymy że po letnich wakacjach we wrześniu jeśli pandemia na tyle ustąpi, to doczekamy się wznowienia Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii poprzedzone Misjami parafialnymi, tak jak to było wcześniej planowane.

Pragnę także podziękować wszystkim parafianom za składane ofiary na nasz Kościół w tym trudnym czasie epidemii, także w Nowej Wsi Zbąskiej po generalnych remontach, które się już zakończyły i pozostaje dalej spłacać, a także za ofiary na daninę diecezjalną, którą nadal można jeszcze składać.

Na ten wspólny czas jaki przed nami jako Proboszcz, życzę wszystkim parafianom przede wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej i Świętego Jana Pawła II.

 

 

NAJŚWIĘTSZE SERCE JEZUSA- ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI

NIEPOKALANE SERCE MARYI- MÓDL SIĘ ZA NAMI

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II- MÓDL SIĘ ZA NAMI

 

SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

KSIĄDZ PROBOSZCZ SŁAWOMIR RATAJCZAK

 

 

06 czerwca 2020

Wydarzenia

Pielgrzymki

Historia Parafii

Obszar Parafii

Chrzest

Spowiedź

Eucharystia

Bierzmowanie

Małżeństwo

Kapłaństwo

Namaszczenie

Ewangelia na dziś

Cmentarz

Rada duszpasterska i ekonomiczna

Służba liturgiczna

Ministranci

Róże Różańcowe

Caritas

Katecheci

Organista i kościelny

Archidiecezja Poznańska

Archiwum strony

Inwestycje

Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

Msze św. w niedziele: 

godz. 8.00,  11.00

w dni powszednie:

 godz. 18.00

 

Nowa Wieś Zbąska  niedziela godz. 9.30

Parafia Chobienice 2017-2018

Projekt i wykonanie JN

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Siedlec

08 9660 0007 0013 9090 0200 0001

Biuro Parafialne czynne w wtorek i czwartek  od 16.00 do 17.30

  • masz propozycje dotyczące serwisu, przejdź do zakładki kontakt i napisz z poziomu formularza.

Powrót do strony głównej