Stacje Drogi Krzyżowej

Msze św. w niedziele: 

godz. 8.00,  11.00

w dni powszednie:

 godz. 18.00

 

Nowa Wieś Zbąska  niedziela godz. 9.30

Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

Inwestycje

Archiwum strony

Archidiecezja Poznańska

Organista i kościelny

Katecheci

Caritas

Róże Różańcowe

Ministranci

Służba liturgiczna

Rada duszpasterska i ekonomiczna

Cmentarz

Ewangelia na dziś

Namaszczenie

Kapłaństwo

Małżeństwo

Bierzmowanie

Eucharystia

Spowiedź

Chrzest

Obszar Parafii

Historia Parafii

Pielgrzymki

Wydarzenia

14 kwietnia 2019

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści. Uroczyste Msze św. rozpoczynają się od obrzędu poświęcenia palm.

 

Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.30 i o 18.00 Msza święta. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę o godzinie 15.00 z Kazaniem Pasyjnym, które będzie głosił Ks. Przemysław Sobol wikariusz ze Zbąszynia.

 

Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Dni pokuty są w Kościele katolickim specjalnym czasem ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi. Z liturgii znika radosne "Alleluja" i "Chwała na wysokości Bogu", a kolorem szat liturgicznych staje się fiolet. Istotą pozostaje przygotowanie wspólnoty wiernych do największego święta chrześcijan, jakim jest Wielkanoc.

Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą w Środę Popielcową słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

Sam zwyczaj posypywania głów popiołem na znak żałoby i pokuty znany jest w wielu kulturach i tradycjach. Znajdujemy go zarówno w starożytnym Egipcie i Grecji, jak i u plemion indiańskich oraz  na kartach Biblii, np. w Księdze Jonasza czy Joela.

Wskazania pasterskie na Wielki Post.pdf

 

Wielki Post 2019

Parafia pw. św. Piotra w Okowach

w Chobienicach

 

Archidiecezja Poznańska

 

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Siedlec

08 9660 0007 0013 9090 0200 0001

Parafia Chobienice 2017-2023

Projekt i wykonanie

 

 

Biuro Parafialne czynne w wtorek: 16:00 - 17:15 

czwartek: po Mszy św. do godz. 19:30

Msze św. w sobotę: 18:00

w niedzielę: 08:00, 11:45

w dni powszednie: 18:00

Nowa Wieś Zbąska w niedzielę: 10:00